Doprava ZDARMA od 1 500 Kč

Analýza vlasů

Laboratorní analýza vlasů je klíčovou metodou pro detekci / zjištění/ zachycení zvýšených hladin těžkých kovů a zjištění koncentrace základních minerálů, jako jsou vápník, hořčík, zinek nebo draslík v organismu. Zároveň tento test umožňuje vyhodnotit poměr mezi vybranými minerály, čímž napomáhá tak k odhalení skrytých poruch minerální nerovnováhy.

Díky tomuto jednoduchému testu získáte přehled nejen o nedostatku nebo nadbytku esenciálních minerálů a stopových prvků ve vašem těle, ale pomůžeme vám odhalit i míru případné expozice toxickým látkám. Odhalení nesrovnalostí vám pomůže zpomalit proces stárnutí organismu i najít případné příčiny zdravotních potíží, které vás trápí.

Herbanicum acai plus (3)
569 Kč

Acai plus je vyvážená směs antioxidantů, superpotravin a vitamínů pro podporu zdraví a celkové pohody. Obsahuje...

78
Herbanicum ashwagandha complex (3)
589 Kč

Kombinace extraktů bylin, hub, kořenů a vitamínů pro podporu správné činnosti imunitního systému (2,4,6,7,9,10),...

79
2 položek celkem

Co z laboratorní analýzy vlasů zjistíme?

Hladiny základních minerálů

Poměry mezi vybranými minerály

Hladiny těžkých kovů a potenciální expozici vůči toxinům

Analýza vlasů je nejpřesnější metodou k detekování minerální nerovnováhy a nadbytku těžkých kovů v organismu, které mohou způsobovat různé zdravotní potíže. Umožňuje také rozpoznat metabolické změny a to i o několik let dříve, než se projeví jako onemocnění. Laboratorní analýza vlasů je spolehlivým/ klíčovým diagnostickým nástrojem především proto, že stopové prvky se ukládají do vlasů dlouhodobě během růstu. Jejich rozborem tak získáme představu, jak vypadaly hladiny základních prvků i těžkých kovů v organismu během delšího časového období. Dále zjistíme úroveň expozice vůči toxickým prvkům, jako je olovo, rtuť nebo hliník a odhalit tak možné příčiny vašich zdravotních potíží.

Více o analýze vlasů

Minerály plní v lidském těle nezastupitelnou funkci. Jsou například stavebním materiálem pro kosti, ovlivňují svalovou a nervovou činnost, regulují rovnováhu vody v těle. Jsou součástí hormonů, enzymů a dalších biologicky aktivních sloučenin.

Pro udržení našeho zdraví je důležité, aby základní minerály jako železo, hořčík, vápník nebo měď byly v našem těle zastoupeny ve správné koncentraci. Škodlivý je nejen jejich nedostatek, ale také nadbytek nebo nesprávný poměr mezi vybranými prvky. Nadměrný příjem minerálů může mít na naše zdraví závažné následky.

Poměry vybraných minerálů bývají stejně důležité a v některých případech i důležitější než hladiny samostatných minerálů. Vypovídají o trendech onemocnění, často předpovídají budoucí metabolické dysfunkce nebo mohou poukazovat na skryté metabolické poruchy.

Nedílnou součástí analýzy vlasů je detekce zvýšeného množství těžkých kovů v organismu. Vyšší koncentrace těžkých kovů mohou způsobit řadu zdravotních potíží, od méně závažných až po ty život ohrožující. Toxicita těžkých kovů závisí na vlastnostech daného kovu, dávce, délce expozice ale i cestě, kterou se do organismu látka dostala.

Těžké kovy se v přírodě vyskytují přirozeně, a některé jsou ve velmi malém množství nezbytné pro zachování chemických a fyziologických funkcí živých organismů. Ve velké míře se však do životního prostředí dostávají také prostřednictvím lidského působení, které jejich koncentraci neúměrně zvyšuje (těžařský a zpracovatelský průmysl, pesticidy, herbicidy a další).

Do těla mohou těžké kovy proniknout různými způsoby - společně s kontaminovaným jídlem, vodou, dýcháním znečištěného vzduchu, skrze kůži z kosmetických přípravků a líčidel, čisticích prostředků a následně negativně ovlivnit řadu biologických procesů.

Zásadním rizikem těžkých kovů je jejich tendence ukládat se/ hromadit se v lidském těle. Intoxikace pak může vést například k rozvoji neurodegenerativních onemocnění, jako je Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba, psychických poruch včetně depresí a úzkostí, nadměrnému zatížení organismu oxidativním stresem, může také spouštět autoimunitní onemocnění nebo narušovat hormonální rovnováhu. Hormonální nerovnováha je dnes nejčastější příčinou ženské neplodnosti. Studie provedené Světovou zdravotnickou organizací (WHO) zjistily/ ukázaly, že více než 10 % žen je ohroženo neplodností právě díky expozici vůči těžkým kovům, jako je olovo, kadmium nebo měď. Opomenout nesmíme ani zvýšené riziko poškození vývoje plodu u těhotných maminek a rozvoji vývojových vad u nenarozených dětí.

Pro koho je analýza vlasů určena

Analýza vlasů je určena pro široké spektrum lidí všech věkových kategorií.


Uvažovat o ní byste však měli zejména pokud:

  • Máte stresové zaměstnání a často pracujete pod zvýšeným tlakem.
  • Chcete založit rodinu, ale nedaří se vám otěhotnět.
  • Jste nastávající maminka, která chce udělat něco navíc pro zdravý vývoj svého miminka.
  • Máte klinické projevy onemocnění, ale laboratorní testy krve doposud neodhalily jejich příčinu.
  • Potřebujete doplnit zdravotní ukazatele pro detekci metabolických poruch.
  • Jako sportovci chcete optimalizovat a zvýšit svou výkonnost.
  • Rádi byste zásobili organismus minerály pomocí doplňků stravy, ale neznáte jejich aktuální hodnoty.
  • Chcete ověřit efektivitu nastavené léčby nedostatku či přebytku minerálů v organismu, nebo při eliminaci těžkých kovů z organismu.

Jak správně odebrat vzorek vlasů?

Zatímco odběr krve vyžaduje návštěvu specializované lékařského pracoviště, odběr vlasů je velmi jednoduchý a rychlý proces. Celá procedura vám zabere maximálně 5 minut.

Připravte si čisté nůžky a čistý plastový rychlouzavírací sáček typu minigrip na vlasy.

Odstřihněte vlasy o délce 3 až 5 cm (maximálně však 10 cm) co nejblíže k pokožce hlavy a vložte je do sáčku. Celkové množství vzorku by mělo být zhruba 3 gramy, což odpovídá plné polévkové lžíci vlasů. Pozor: Pokud máte dlouhé vlasy, neměli byste do vzorku pro analýzu použít konečky vlasů. Konce vlasů bývají méně vyživené a analýza by neodpovídala realitě. Odstřihněte je tedy alespoň 3 cm od konce. Obecně platí, že čím blíže pokožce hlavy, tím je vzorek kvalitnější.

Vyplňte elektronický dotazník na našem webu.

Vyplnit dotazník

Sáček se vzorkem vlasů vložte do obálky a pošlete na adresu, kterou od nás získáte po vyplnění dotazníku.

Co testujeme?

Hladiny 19 minerálních látek a stopových prvků

DraslíkFosforHořčíkChromKobaltKřemíkLithiumManganMěďMolybdenNiklSelenSodíkStříbroVanadVápníkZinekZlatoŽelezo

Hladiny 7 těžkých kovů

ArsenBariumBeriliumHliníkKadmiumOlovoRtuť

Kdo analýzu provádí

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec eros orci, lacinia at posuere ut, vehicula ac tellus.

Otázky a odpovědi

  • Otázka s odpoveďov po klikuMáte stresové zaměstnání a často pracujete pod zvýšeným tlakem.
  • Otázka s odpoveďov po klikuChcete založit rodinu, ale nedaří se vám otěhotnět.
  • Otázka s odpoveďov po klikuJste nastávající maminka, která chce udělat něco navíc pro zdravý vývoj svého miminka.
  • Otázka s odpoveďov po klikuMáte klinické projevy onemocnění, ale laboratorní testy krve doposud neodhalily jejich příčinu.
  • Otázka s odpoveďov po klikuPotřebujete doplnit zdravotní ukazatele pro detekci metabolických poruch.
  • Otázka s odpoveďov po klikuJako sportovci chcete optimalizovat a zvýšit svou výkonnost.
  • Otázka s odpoveďov po klikuRádi byste zásobili organismus minerály pomocí doplňků stravy, ale neznáte jejich aktuální hodnoty.
  • Otázka s odpoveďov po klikuChcete ověřit efektivitu nastavené léčby nedostatku či přebytku minerálů v organismu, nebo při eliminaci těžkých kovů z organismu.

Dotazník

Tu bude formulár ak sa dorieši